BOOK NOW

Make a Reservation

Property Terms

KONAKLAMA SÖZLEŞME ŞARTLARI

İşbu sözleşme bir tarafta; Alaçatı Mah. 13005 Sok. No:4 Çeşme İZMİR adresinde bulunan Genesis  (SESLA A.Ş. ) ile (bundan böyle Genesis olarak anılacaktır) diğer bir tarafta, rezervasyon yapan, tüm kişisel bilgilerini elektronik olarak girmek/göndermek, telefonda veya e-posta yoluyla iletmek veya herhangi bir yolla göndermek/onaylamak suretiyle, aşağıdaki şartları peşinen kabul eden, çevirim içi rezervasyon yapılmışsa ismi ve IP adresi bilinen ve/veya rezervasyon aşamasında ismi ve kimlik bilgisi bilinen MÜŞTERİ /KULLANICI/MİSAFİR/KİRACI veya ACENTE (bundan böyle Müşteri olarak anılacaktır) arasında vuku bulmuştur.

 1. Müşteri, şirketimize ait tesislerin herhangi birinde telefon, e-posta, çevrim içi, çevrim dışı veya diğer herhangi bir yolla rezervasyon yapmak suretiyle aşağıda belirtilen kurallara ve koşullara bağlı kalmayı peşinen kabul etmektedir. Genesis, herhangi bir bildirim yapmaksızın veya sorumluluk kabul etmeksizin kuralları ve koşulları değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
 1. Genesis geceleme fiyatları ve diğer ekstralar, işlem yapılan ülkenin para birimine göre değişkenlik gösterebilmektedir.
 1. Odalar Hakkında;
 1. a)Genesis’te birbirinden farklı birçok oda çeşidi bulunmaktadır. Her odanın kendine özgü farklı tasarımı bulunmaktadır. Web sitemizdeki ve diğer kanallardaki görseller bilgi amaçlıdır. Oda dekorasyonları ve büyüklükleri değişiklik gösterebilir. Rezervasyon sonrasında, müşteri talep ederse belirtmiş olduğu yolla (e-posta, SMS vs.) rezervasyon formu ve rezervasyon sözleşmesi kendisine gönderilebilir. Hata olmaması için, müşterinin sözleşmeyi detaylıca okuyup kontrol etmesi gerekmektedir.
  b)Her bir odanın kendine has farklı fiyat hesaplaması bulunmakta ve her odanın kapasitesi farklılık göstermektedir. Bazı odalarımıza ek yatak atılmayacaktır. Bu nedenle, kişi sayınıza göre sistemin/personelin sizi yönlendirdiği odayı tercih etmeniz gerekmektedir.
 1. Giriş ve Çıkış Prosedürü
 1. a)Odaların veriliş saati 14.00’dır.
  b)Çıkış günü konaklama eğer dahil ise kahvaltı ile sona erer. Genesis’ten çıkış saati 12.00’dır. Geç çıkışlarda konaklama ücreti talep edilir.

  c) Müşterinin rezervasyon yaptırdığı oda haricinde başka bir oda talep etmesi mümkün değildir.
  d) Müsaitlik dahilinde ve aradaki fiyat farkının ödenmesi durumunda, bir üst kategorideki oda için konaklama talep edilebilecektir.
  e) Girişte yapılacak kişi sayısı ve çocuk yaş kontrollerinde, rezervasyon anındaki bilgilerden farklı bir durum var ise fiyat farkı giriş esnasında müşteriden talep edilecektir. Oda kapasitesi aşılacak olursa da, müşteri daha üst kategorideki odaya yönlendirilecek ve aradaki fiyat farkı müşteriden talep edilecektir.

 1. İnternet sitemizden yapılan işlemlerde, rezervasyon değişikliği mümkün olmamaktadır. Bunun için Misafir Destek Hattı (0532 132 10 95) ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Herhangi bir acente tarafından yapılan rezervasyon sadece acente tarafından iptal edilebilir veya değişiklik yapılabilir. İnternetten yapılan rezervasyon işlemlerinde müşteriye, Genesis tarafından ayrıca onay gönderilmeyecektir. Rezervasyon anında müşteriye gidecek olan form yeterli sayılacaktır.
 1. İnternetten yapılan rezervasyonlarda Onay – Fatura teslimatı Genesis tarafından aşağıdaki şekilde yapılmaktadır:

a)Anında Rezervasyon Teyidi ve Ödeme Makbuzu: Rezervasyon onayı ve ödeme makbuzu sistemin son aşamasında yazdırmak suretiyle müşteri tarafından alınabilecek ve aynı zamanda müşteri tarafından verilen e-posta adresine gönderilebilir.

 1. b)Rezervasyon, Genesis tarafından gerçekleştirildiği taktirde a) bendindeki belirtilenler geçerlidir. Konaklama faturası, konaklama sonrasında müşteriye Genesis tarafından herhangi bir yolla gönderilebilir. Rezervasyon işlemleri acente tarafından gerçekleştirildiği takdirde, Rezervasyon Onayı ve Ödeme makbuzu Acente tarafından müşteriye verilecektir.
 1. Rezervasyon müşteri tarafından kredi kartı ile garanti edilerek onaylandığında Ödeme Makbuzu ve Rezervasyon konfirmesi anında verilmektedir. Banka havalesi ile opsiyonlu gerçekleştirilen rezervasyonlar, aynı gün içerisinde rezervasyonu gerçekleştiren tarafından Genesis banka hesabına ödenmek zorundadır. Aksi taktirde Genesis, rezervasyonu önceden bildirim yapmadan iptal etme hakkına sahiptir. Ödemesi gelmeyen rezervasyon iptallerinden Genesis sorumlu değildir. Havale ile yapılan ödemelerde, banka kesintileri müşteri veya acenteye aittir. Aşağıdaki banka hesap bilgilerine ödeme yapıldıktan sonra, ödeme dekontunun e-posta (info@genesisalacati.com) olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Havale için banka bilgileri;

Alıcı İsmi: Sesla A.Ş

BANKA: ZİRAAT BANKASI

IBAN: TR60 0001 0001 4197 4995 8650 10

 1. Rezervasyonun kesinleşmesi için, ödemenin tamamının rezervasyon esnasında ödenmesi gerekmektedir.
 2. İptal işlemlerinde aşağıdaki period ve kurallar çerçevesinde kesinti yapılacaktır. Bu iptal ceza bedeli, rezervasyon için ödenen tutarın %100’üne kadar çıkabilmektedir. Genesis farklı kampanyalar yaptığında farklı iptal kuralları belirleyebilir.

10.İPTAL VE KESİNTİ MİKTARLARI

 1. a)Kesinleşmiş olan rezervasyonun; giriş tarihine 7 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda yapılan ödemenin %100’ü kesildikten sonra kalan tutar müşteriye iade edilir. b)Kesinleşmiş olan rezervasyonun; giriş tarihine 7 gün ve daha kısa süre kala iptal edilmemesi durumunda herhangi bir para iadesi veya tarih değişikliği yapılmaz. c) Ön ödemeli fiyat kategorisi için (iade edilmez) yapılan rezervasyonun iptali, değiştirilmesi veya kullanılmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.  d) İadeler, ödeme yapanın kredi kartına veya banka hesabına yapılacaktır. Farklı bir hesaba yapılmayacaktır.
 1. DEĞİŞİKLİK PROSEDÜRÜ
 2. a)Yapılacak olan değişikliklerde, Genesis’in müsaitlik durumu dikkate alınacaktır. b)Rezervasyon değişikliklerinde; değişikliğin yapıldığı günün fiyat ve diğer şartları dikkate alınacaktır. c) Bir rezervasyon için en fazla 2 kez değişiklik yapılabilir. Değişiklik taleplerinin, müşteri giriş tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar Genesis’e bildirilmesi gerekmektedir.

12.Genesis, tüketiciden/müşteriden kaynaklanmayan bir sebeple, hizmetin başlamasından evvel veya hizmet sırasında rezervasyonu kısmen/tamamen değiştirebilir veya iptal edebilir. Müşteri/Tüketici bu değişiklikleri kabul edebilir ya da Genesis’in sunduğu alternatif başka bir hizmeti kabul edebilir. Müşteri/Tüketici değişiklikleri kabul etmediği takdirde ise rezervasyonunu iptal edip, sözleşme kapsamında ödediği ücreti, iptal prosedürleri çerçevesinde iade alma hakkına sahiptir. Genesis gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; olumsuz hava koşulları, salgın hastalık, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı rezervasyonu iptal edebilir veya erteleyebilir.

 1. İnternet üzerinden yapılan ödemeler, rezervasyon için kullanılan kredi kartına veya ödeme yapanın banka hesabına iade yapılır.
 1. İnternet üzerinden yapılan rezervasyonlarda sadece Visa ve Master Card kabul edilmektedir.
 1. Genesis, web sitesinde mevcut olan bilgilerin tamlığı ve doğruluğu hakkında herhangi bir taahhütte ve beyan da bulunmamaktadır ve bu bilgileri güncelleştireceği hususunda da bir taahhütte bulunmamaktadır.

Genesis, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 1. Havaalanı/Otogar transfer detaylarının bildirilmesi durumunda ücretli olarak transfer hizmeti verilmektedir. Mesafeye ve kişi sayısına göre fiyatlandırma yapılmaktadır.
 1. Müşteri Kabul Prosedürü
 1. a)Konaklayacak tüm müşteriler giriş esnasında geçerli kimlik belgelerini Genesis’e ibraz etmek zorundadır. Kimliğini ibraz etmeyen müşteri Genesis’e kabul edilmeyecektir. İbraz edilen kimlik belgelerinin doğruluğundan müşteri sorumludur. b)Müşterinin bu sözleşme çerçevesinde Genesis kurallarına/şartlarına uymaması durumunda Genesis, müşteriyi Genesis’ten/kiralanandan çıkarma hakkına sahiptir. Bu durumda Genesis müşteriye herhangi bir para iadesi veya kiradan/rezervasyon tutarından indirim yapmayacaktır. c) Müşterilerin ve personelin sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla, Müşteri girişten önce kendinde veya yanındakilerde bulaşıcı hastalık ve/veya şüphesi, başka bir rahatsızlık veya rahatsızlık şüphesi varsa bu durumu Genesise bildirmek zorundadır. Genesis bu gibi durumlarda ek belge veya bilgi talep edebilir ve rezervasyonu/kira sözleşmesini tek taraflı feshedebilir. Bu durumda Genesis müşteriye herhangi bir para iadesi veya kiradan/rezervasyon tutarından indirim yapmayacaktır.
 1. Genel Koşullar
 1. a)Genesis’e/kiralanana evcil havyan kesinlikle kabul edilmez.
  b)A’la Carte Restoranlar ücretli olarak hizmet verecektir.
  c) İçerde konaklama yapan müşteri erken çıkış yapmak istemesi durumunda; kalan günler için para iadesi veya kalan günleri sonraki günlerde kullanması mümkün değildir.
  d) Kötü hava koşullarında, açık havuz, deniz veya başka bir hizmetin kullanılamadığı durumlarda Genesis tarafından farklı bir alternatif sunulmayacaktır.
  e) Genesis’in işlettiği/sahibi olduğu bazı tesislerde/mülklerde bulunan bazı balkon, teras ve tırabzan yüksekliklerinin bir metrelik tavsiye edilen standardın altında olabileceğini lütfen unutmayınız. Bazı balkon korkuluklarının aralarındaki boşluklar 10 cm’in üzerindedir. Ayrıca bazı merdiven arası yükseklikler değişkenlik göstermektedir ve zeminler orijinal taşların yapısı gereği kaygan olabilmektedir. Bazı zeminler taşların yapısı gereği girintili ve çıkıntılıdır. Bu nedenle, balkon, teras ve koridorlarda müşterinin ekstra dikkatli olması ve çocuklarını asla yalnız bırakmaması gerektiğini önemle belirtmek isteriz. Tarihi konaklarda hizmet verdiğimizden dolayı konakların orijinalliğini korumak için bu eksikliklerin giderilmesi mümkün değildir.
  f) Müşteri, Genesis odalarını/kiralananı ve Genesis odalarında/kiralananda bulunan demirbaş envanterlerini özenle kullanmak zorundadır.
  g) Müşteri, Genesisiçerisinde/kiralananda ve çevrede oturanlara iyi niyet kuralları içinde davranmaya zorunludur.
  h) Müşteri, Genesis odalarında/kiralanananda kesinlikle tadilat vs. yapamaz.
  i) Müşteri, kira sözleşmesinin/konaklamasının sonunda, Genesis odasını/kiralananı aldığı şekilde, Genesis’e teslim etmek zorundadır. Keza Genesis odalarıyla/kiralananla birlikte teslim edilen demirbaşlar da alındığı şekilde Genesis’e teslim edilmediği takdirde, oluşan hasarların bedelinin Genesis’e ödenmesi veya eski hale getirilmesi zorunludur.
  j) Genesis odalarının/Kiralananın boşaltılması/tahliyesi gerektiği hallerde, odaların/kiralananın boşaltılmaması durumunda ortaya çıkacak zararlardan müşteri sorumlu olacaktır.
  k) Müşteri, kendisi veya birlikte oturanların sağlığı için ciddi tehlike oluşturmayan kusurlardan dolayı, Genesis odasını/kiralananı teslim almaktan kaçınamaz, sözleşmeyi bozamaz ve kiradan/rezervasyon tutarından indirim talebinde bulunamaz.
  l) Genesis odalarına, kiralanana ve diğer ortak alanlara resepsiyona ismi ve TCKN/geçerli kimlik belgesi bildirilen kişiler girebilir. Müşteri ile beraber kalacak kişilerin önce resepsiyondan kayıt işlemlerini ve gerekli ödemeleri yapmaları gerekmektedir. Genesis odalarında/kiralananda konaklayan tüm müşterilerin kimlik bilgileri yasal mevzuat gereği emniyet birimlerine Genesis tarafından bildirilecektir. Müşteri bu kişilerin dışında başka bir kişiyi kiralanana/odalara ve genel alanlara alamaz. Böyle bir durumda Genesis müşteriyi ve resepsiyonda kayıt işlemi yatırmayan kişiyi/kişileri Genesis’ten çıkarabilir. Ayrıca Genesis bu kişileri kolluk kuvvetlerine bildirecektir. Böyle bir durumda müşteriye para iadesi yapılmaz.
  m) Giriş saati 14.00’dır. Erken girişler ancak girişte Genesis müsaitliğine göre mümkün olabilir. Erken girişler ancak rezervasyon konfirmesinde belirtildiğinde garanti edilmektedir ve tam gün konaklama ücreti uygulanmaktadır.
  n) Çıkış saati 12.00’dır. Genesis, çıkış saatinin aşılması durumunda müşterinin eşyalarını kiralanandan/odadan çıkarma ve/veya bir günlük konaklama ücretini müşteriden alma hakkını saklı tutar.
  0) Özel istekler müsaitliğe göre karşılanır. Garanti edilmez. Tüm özel taleplerin (ek yatak, bebek yatağı, çift kişilik büyük yatak, manzara ve vb.) karşılanması giriş günü müsaitlik durumuna bağlıdır ve bu taleplere ek ücret uygulanabilir.
  p) Değerli eşyaların odalarda bulunan güvenlik kasasında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Odalarda/kiralananda veya Genesis’in herhangi bir yerinde kaybolan para, mücevher veya değerli eşyalardan Genesis sorumlu tutulamaz.
 2. r)Müşterinin kiralananda/Genesis odalarında ve kapalı alanlarda sigara (elektronik sigara dahil) ve tütün mamulü içmesi kesinlikle yasaktır. Genesis, bu alanlarda müşterinin bunları içtiğini belirlemesi durumunda, 200 Avro ceza bedelini müşteri Genesis’e ödeyecektir.
  s)Kiralananda/Genesis odalarında kullanıma sunulan havlular sadece odalarda kullanım içindir ve havluların havuz etrafına veya plaja götürülmesi yasaktır. Havluların odalardan alındığını belirlersek havlu başına 50 Avro hesabınıza işlenecektir. Havuzlarımızda havlu bulunmaktadır ve ücretsizdir. Plaj için havlu verilmemektedir.
  t) Konakladığınız süre boyunca araç anahtarınızı her zaman resepsiyona bırakmanız gerekmektedir. Anahtarı resepsiyona bırakılmayan araçlar polis tarafından çekilecektir ve masrafları araç sahibine aittir. Genesis personeli veya üçüncü şahıslar nedeniyle aracınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasardan dolayı Genesis sorumlu tutulamaz.
  u) Hijyenik nedenlerden dolayı müşteri odalarına/kiralanana dışarıdan yiyecek ve içecek çıkarılması yasaktır. Dışarıdan gelen ürünler odalardan alınarak resepsiyonda muhafaza edilir.
  v) Rezervasyon tutarına mini-barda bulunan ürünler, telefon kullanımı, çamaşır yıkama servisi, a la carte menü, güvenlik kasası kullanımı, içecekler vb. dahil değildir. Kullanımı durumunda bunlar ayrıca ücretlendirilecektir.
  y) Oda Kahvaltı konaklamalarda sabah kahvaltısı ücretsizdir. Bunun dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler ücretlidir. Tesiste verilen Oda Kahvaltı konaklamalar; çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur. Kahvaltı dahil rezervasyonlarda giriş günü alınacak kahvaltı ücrete tabidir. Genesis’te alınacak tüm içecekler ücretlidir.
 1. AÇIK YÜZME HAVUZU KURALLARI
 2. a)Havuzu sadece Genesis müşterileri kullanabilir.
  b)Can Kurtaran yoktur. Lütfen riskin size ait olduğunu bilerek havuzu kullanın.
  c) Havuzumuz sabah 09.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında açıktır.
  d) Havuzumuzun maksimum derinliği 1.50cm seviyesindedir.
  e) Dalmak, atlamak ve koşmak yasaktır. Müşterilerin nezaket kurallarına uygun davranmaları gerekmektedir.
  f) Havuz bölgesi kaygandır. Lütfen her zaman dikkat ediniz.
  g) Alkol veya uyuşturucu madde etkisinde olan kişilerin havuzu ve bahçeyi kullanmasına izin verilmez.
  h) Havuz çevresindeki ekipmanlara (şezlong, şemsiye, sandalye ve benzeri) rezervasyon yapılamaz.
  i) Genesisodalarında kullanımınıza sunulmuş olan havlu ve bornozların havuz bölgesine ve plaja getirilmesi yasaktır.
  j) Lütfen değerli eşyalarınızı güvenlik kasasında muhafaza ediniz. Genesis yönetimi Genesis’in tüm alanlarında kaybolan değerli eşyalardan sorumlu değildir.
  k) Hijyenik nedenlerden dolayı, havuzu kullanmadan önce tüm müşterilerin duş alması rica olunur.
  l) Havuz bölgesine ve Genesis’in diğer alanlarına dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.
  m) Havuz bölgesine evcil hayvan girmesi yasaktır.
  n) Herhangi bir bulaşıcı hastalığı, açık yarası veya cilt hastalığı bulunan kişilerin havuzu kullanmaları yasaktır.
  o) Açık Yüzme Havuzu Kuralları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.
  p) Müşteriler tüm risklerin onlara ait olduğunu bilerek havuzu ve havuz alanını kullanırlar ve Genesis, Genesis olanaklarının kullanımı sırasında meydana gelebilecek herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.
 1. İşbu sözleşme 19 maddeden ibarettir. Genel kurallar ve koşullar ve ortaya çıkabilecek herhangi bir ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde Antalya mahkemeleri münhasıran yetkilidir.

Değerli müşterilerimiz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve sair yasal mevzuattan doğan yükümlülüklerimizin ifası amacıyla bazı kişisel bilgileriniz (ad, soyad, doğum tarihi, cep telefonu numarası, sabit telefon numarası, e-posta, cinsiyet, adres, TC kimlik numarası, pasaport numarası, sosyal medya hesaplarıyla bağlanılması durumunda üyenin o kanallar aracılığıyla paylaşılmasına onay verdiği bilgiler de dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla kullanıcıyı doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi) sizlerden talep edilmektedir.

Bizimle paylaştığınız bilgilerinizin tarafımızca güvenle saklanıp “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” mevzuatına uygun şekilde işlendiğini belirtmek isteriz.

İşbu sözleşme müşteri tarafından okunmuş ve kabul edilmiş olup, imza altına alınmıştır.